Новини

Тиждень суспільних та економічних дисциплін

Згідно з планом роботи  закладу  освіти з 6 по 10 грудня   проведено  Тиждень суспільних та економічних дисциплін. Всеукраїнський тиждень права. Проведення тижня було спрямоване на поглиблення знань здобувачів освіти з історії, правознавства та економіки, розвитку логічного та критичного  мислення, вміння співпрацювати в команді,  виховання в учнів училища інтересу до навчальних предметів, підвищення правової  культури та формування  різних життєвих компетентностей.

В понеділок, 06.12.2021, навчальні групи представили свої газети на історичну та правознавчу тематику. Кращими були роботи учнів груп № 5/Іс,№ 9/ІІІс,№ 4/Іс. Учні також проходили онлайн-вікторину «Факти про Збройні Сили України», де кращими стали учениця групи №12/ІІс Місько Дарина та учень групи №8/Іт  Крук Максим. У приміщенні училищної бібліотеки була представлена виставка літератури на правову тематику «Молодь: уроки права, уроки життя».

У вівторок, 07.12.2021, в приміщенні бібліотеки,  учні разом із бібліотекаркою Надією  ДУБІНОЮ  змогли переглянути підбірку  відеороликів  «16 днів проти насильства»,  в яких висвітлювалися соціальні проблеми сучасності та шляхи їх розв’язання.

Щоб поглибити знання про Україну, в групі №4/Іс, викладачкою   Наталією ГУЗОВАТОЮ  було проведено вікторину «Моя країна – Україна», що приурочена до  30-ліття незалежності держави. Дві команди групи змагались в таких шести раундах, що присвячувались  адміністративно-територіальному устрою, історичним подіям та особистостям, кулінарії та традиціям українців. Учні взяли активну участь у вікторині,  дізнались багато нового і цікавого та отримали задоволення від участі у грі.

День середи,  08. 12.2021, розпочався з проведення викладачкою  Ларисою ДОБРИНСЬКОЮ  квесту «Правові орієнтири» за участю чотирьох команд першого курсу. Відповідно до маршрутного листка учасники пройшли шість кроків та виконали підготовлені завдання: «Юридичний марафон», «Право на працю дітей та підлітків», «Цікаві загадки», «Правовий матч» та інші. Переможцем визнано команду учнів групи № 4/Іс.

Також Лариса Олексіївна залучила учнів до проведення  онлайн-вікторини «Вперше в історії людства. Що? Де? Коли?», в якій найактивнішими були учні групи №4/Іс.

Повернутись на десятки років назад, познайомитись з традиціями та побутом поліщуків, допомогла екскурсія  до училищного музею «Українська світлиця».  Хлопців  групи № 7/Іс  зацікавили експонати з деревини, глини та металу. Незвичний для них був і процес створення полотна та виробів з нього. Дівчата групи № 5/Іс  уявили себе в ролі господинь, пробували користуватись хатнім інвентарем, що використовувався біля печі та в господарстві. Дізнались вони про традиції українського рушника, сорочки та вишивки.  Побувати в минулому –  прекрасна нагода порівняти життя  з сьогоденням та цінувати надбання минулих поколінь.

Четвер,  09.12.2021, був найбільш насиченим днем. Свої відкриті уроки провели викладачі:

У бібліотеці училища пройшов Всеукраїнський урок права, який підготувала викладачка  Лариса ДОБРИНСЬКА.  Учні групи №4/Іс  переглянули  відеоролики про Загальну  декларацію прав людини, взяли участь у вікторині «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки», презентували власну квітку прав людини, продекламували вірші про право на життя , ознайомилися за допомогою презентації  з «Пам’яткою про твої права та права інших».  Також бібліотекарка Дубіна Н. П.  ознайомила учнів із бібліотечним правознавчим ресурсом тощо.

09 грудня викладачка спецпредметів  Оксана ХРИСТЯНОВИЧ  у групі № 1/Іс провела відкритий урок на тему «Ринок праці. Попит та пропозиція робочої сили». Організаційний момент був націлений на підготовку учнів до продуктивної, активної роботи, використовуючи гру «побажання другу». Актуалізацію опорних знань викладачка провела фронтальним опитуванням, де всі активно відповідали на поставлені питання, обговорювали ситуативні, мотиваційні завдання та отримували «паперові вподобайки». Урок проходив жваво, динамічно, адже був насичений різноманітними формами і методами навчання: розв’язували економічні задачі, будували графіки, відгадували ребуси та зашифровані економічні терміни. Всі завдання були розвиваючі, тож учні дізналися багато нового і цікавого про особливості ринку праці, зокрема про формування попиту, пропозиції робочої сили на ринку. Також була застосована робота з підручником, роздатковим матеріалом, тестовими завданнями, ознайомленням із переліком найнезвичайніших професій світу – це сприяло полегшеному засвоєнню матеріалу. Учні цілком розуміли завдання викладача та старанно їх виконували, що сприяло досягненню поставленої мети уроку. В цілому, проведений урок був цікавий, корисний та пізнавальний.

Викладачка історії Наталія ГУЗОВАТА  провела відкритий урок з всесвітньої історії  з теми «Особливості розвитку США в 1919-1939 роках».

На уроці кожна група ділилася  заздалегідь набутими знаннями про особливості розвитку держави в повоєнні роки, періоди «проспериті», «великої депресії» та «Нового курсу Ф. Рузвельта», доповнювала інформацію учнів мультимедійна презентація.

А розпочався урок з  інтелектуальної розминки «Yes або  no».

Упродовж уроку  учні  ознайомлювалися  з незнайомими термінами  у  термінологічному словнику; опрацьовували історичні документи; дізналися про особливості  харчування американців та національні страви; переглянули відеоролик про зародженням музичного стилю – джазу та світлинами американського життя.   В ході уроку використовувалися  міжпредметні зв’язки з англійською мовою, географією,  історією України.   Викладачка української літератури Ірина САКОВЕЦЬ розповіла про письменників, що емігрували та твори, тематикою яких  є еміграція українців за океан у першій  половині  ХХ століття.

         Для перевірки здобутих знань кожна група отримала  диференційовані завдання, а саме, реставрувати текст, встановити відповідність між термінами і подіями, виконати тестові завдання.

У цей день також викладачками історії для учнів випускних груп була проведена інформаційна година «Підготовка до ЗНО. Історія України. Корисні навчальні посібники та інтернет-ресурси». Третьокурсники ознайомилися з презентацією «Особливості проведення ЗНО з історії України» та зразками зошитів тестових завдань за минулі роки, переглянули відповідну актуальну літературу та найпоширеніші інтернет-ресурси.

В п’ятницю, 10.12.2021, учням училища був запропонований вебквест «Основні положення Загальної декларації прав людини», що надав змогу в ігровій формі ознайомитися з важливим Міжнародним стандартом прав людини. Найактивнішими учасниками вебквесту виявилися учні групи №5.

Усі заходи  були змістовними, цікавими, пізнавальними та підвищили інтерес  в учнів училища до суспільних та економічних дисциплін.